sobota 8. srpna 2015

Bleskové borůvkové minimuffiny

Muffiny zvládnete připravit do půl hodiny i s pečením, takže jsou ideálním prostředkem, jak krásně začít víkendový den. Stačí si zajít na výlet do lesa, natrhat si borůvky a druhý den ráno upéct tyto voňavé dobroty, pěkně si je dát s vychlazeným mlékem a rozjímat.Budete potřebovat (na 24 minimuffinů nebo 12 muffinů):
150g hladké mouky
80g cukru krupice
50g změklého másla
100ml mléka
1 vejce
lžičku prášku do pečiva
lžičku vanilkové esence
lžičku vanilkového cukru
100g borůvek
50g rozlámané bílé čokolády
lžička hladké mouky

Borůvky nechejte přes noc v lednici pořádně vychladit. Ráno smíchejte vejce s máslem, vanilkovou esencí a mlékem a prošlehejte. Rozehřejte troubu na 180°C. Do mísy dejte mouku, cukr, prášek do pečiva, vanilkový cukr a také promíchejte. Do mouky s cukry vlejte směs mléka a vejce a promíchjete (nepřešlehejte). Vytáhněte borůvky z lednice a přidejte k nim lžičku mouky a promíchejte. Borůvky společně s čokoládou opatrně vmíchjte do těsta. Formu na minimuffiny vyložte košíčky a po lžících do košíčku dejte těsto tak, aby košíčky zaplnily zhruba do 3/4. Dejte péct do trouby na cca 15 minut.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu moc ráda, když tady zanecháte váš komentář. Máte nějaký nápad, co by jste chtěli vyzkoušet, nebo potřebujete s něčím poradit? Sem s tím!